Pekáč buchet

Kateřina Petrusová: Pekáč buchetAutor/ka: Kateřina Petrusová
Název: Pekáč buchet
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-253-2218-5
Počet stran: 152Knihu je možné zakoupit např. zde

💗

Kniha Pekáč buchet vypráví o redaktorce ženského časopisu Kláře, jejíž největší vášní a zálibou je jídlo a vaření. Ke svému koníčku se uchyluje i během své práce a důvod je prostý - jídlo na rozdíl od lidí nikdy nezklame. Vše se změní v okamžiku, kdy onemocní její kamarádka a ona je nucena  udělat rozhovor s Matoušem, jehož velkou zálibou jsou adrenalinové sporty. A je na světě hlavní zápletka příběhu. Je možné, aby naprosto rozdílní lidé našli společnou řeč? A jak je pravdivé moudro, že láska prochází žaludkem?

💗

Pekáč buchet je velice čtivě napsaná knížka, která je vyprávěna v ich formě z pohledu hlavní hrdinky. V úvodu každé kapitoly se nalézá recept na jídlo, které nejen udává název celé kapitoly, ale je o něm psáno i v samotném příběhu.

Jak již bylo řečeno, hlavní postavou je redaktorka Klára, která je autorkou označovaná, jako gastrosexuálka. Klára je mladá žena, která o sobě nemá nijak vysoké mínění a před ostatními lidmi se schovává mezi jídlem. Zpočátku příběhu je se vším nespokojená a silně zaměřená na sebe, což se ale značně změní, když potká Matouše a konečně si začne užívat života. V tu chvíli se ukáže její starostlivost i jistá vášnivost. Další postavou, která v příběhu stojí za pozornost je Matouš - adrenalinový sportovec a horolezec. Dá se říci, že je úplným opakem Kláry, protože si z plných sil užívá života a žádná překážka pro něj není nepřekonatelná. K životu přistupuje s optimismem, nadhledem a s energií sobě vlastní dokáže obrátit Klářin život naruby.

Hlavním pozitivem této knihy je, že si u ní čtenář odpočine, protože příběh naprosto nevyžaduje čtenářovo přemýšlení a soustředění. Tomu napovídá i hlavní zápletka/nedorozumění, které lze nalézt ani ne na jedné kapitole. Za hlavní nedostatek příběhu vnímám právě to, že zde není žádná hlubší zápletka nebo spíše konflikt, takže příběh plyne velice hladce, optimisticky a vlastně ničím nepřekvapí.

Pekáč buchet je příběhem, který dokáže oslovit především čtenářky, které hledají oddechovou romantiku, u které není nutné přemýšlet.

Obálka knihy: Zde je nutné knize udělit významnou pochvalu, protože obálka je zajímavá, originální a přesně vykresluje samotný příběh.

💗

Jak už to tak často bývá, tak i u této knihy mám po přečtení značně rozporuplné pocity. Myslím si, že román má velký potenciál a originální tématiku, ale na druhou stranu mu ubírá na zajímavosti málo propracovaná/vygradovaná zápletka. Při čtení jsem celou dobu čekala, kdy přijde nějaký konflikt nebo výraznější problém, a najednou byl konec knihy, takže celý příběh vyzněl poměrně sladce a nezajímavě.

Tato kniha u mne získává za dva, protože to byla příjemná oddechovka, ale tím to končilo.

💛💛

Žádné komentáře:

Okomentovat