Milované princezně - Milované dopisy od tvého krále

Sheri Rose Shepherd: Milostné dopisy od tvého krále   Milované princezně

Autor/ka: Sheri Rose Shepherd
Název: Milované princezně
Nakladatelství: Christian Project Support
Rok vydání: 2015
ISBN978-80-89793-02-0
Počet stran: 192


"Moje princezno, ...
Vždy budeš mít před sebou dvě cesty, má lásko. Ta, které dávají lidé přednost, je snadná a její nerovnosti jsou vyhlazené putujícími zástupy. Zdá se bezpečná jednoduše proto, že už mnoho lidí prošlo její zatáčky a zbrázdilo její údolí. Nechápou však, že je to cesta plná lítosti a viny a nakonec vede ke smrti. Tato cesta Tě odvádí ode mě, Tvého Krále.
Pokud se vydáš nesprávným směrem, neklesej na mysli - jen ke mně volej a já Tě najdu. Místo abych se k Tobě na této zhoubné objížďce přidal, přivedu Tě zpátky na cestu, která vede k životu - na cestu, která je předurčená k tomu, aby po ní chodily Tvé nohy. V celém mém slovu najdeš značky, které Tě obdaří moudrostí a ukáží Ti směr. Proto dál čti a pokračuj v chůzi, moje Princezno, a začneš objevovat skutečnou radost z cesty životem.
S láskou
Tvůj Král a Cesta, Pravda a Život"

💗
Milovaná princezna, je kniha, která jistě zalichotí každému ženskému srdíčku. Přeci jen, která žena by nechtěla dostat láskyplné dopisy od svého Krále. A tato malá knížečka je plná krátkých dopisů, které ženám píše jejich Král. 


💗


Myslím si, že u této knížky nelze napsat zda je snáze či hůře čitelná, protože to velice záleží na tom, jestli čtenářce zaklepe konkrétní dopis osobně na srdíčko. Pokud bych však měla tuto knížku zhodnotit co nejobjektivněji, musím říci, že autorka naprosto dokázala vystihnout, co potřebujeme někdy slyšet, a proto je knížka velice jímavě, melodicky a čtivě napsaná.

Kromě zajímavého obsahu má tato kniha i netradiční grafickou úpravu. Je to trochu smutné, ale chtěla bych vyzdvihnout i samotnou vazbu, která je poctivě šitá a text je na silném lesklém papíře, který jen tak snadno nepřijde k úhoně. Upozorňuji na to, protože zvláště v poslední době jsem se mnohokrát setkala s bestselery, na jejichž vazbě se silně podepsalo i pouhé jedno citlivé přečtení, a to jen proto, že měli vazbu pouze lepenou. 

Nu, ale zpátky k té grafice, na každém dvojlistu čtenář nalezne velice krásnou a jak se patří romantickou fotografii s biblickým citátem, na který úzce navazuje Králův dopis.

Samotné dopisy jsou psány s elegancí a noblesou a vzletným až básnickým jazykem za který vděčíme nejen samotné autorce, ale i Miroslavě Čejkové, která knihu co češtiny přeložila.

Dopisy se věnují řadě témat, kterými se v průběhu života může trápit každá žena, např. méněcennosti, otázce koho milovat či jakou cestou v životě se vydat, naší kráse/ošklivosti, času na odpočinek, ...

Autorka věnovala především věřícím ženám/křesťankám, jako dopisy od jejich nebeského Otce, ale myslím si, že témata v dopisem se úzce dotýkají každé ženy, ať už věří v cokoliv. A ač se mi to říká nelehko, a onoho "Krále" si každá z nás přeci jen může dosadit toho svého Krále, v kterého opravdu věří.

Tato kniha ale není jen bezduchým souborem dopisů a biblických citátů, které v konkrétní situaci nepomohou, spíše naopak. V jednotlivých dopisech lze nalézt i návod, jak věci řešit a nebo důvod, proč se konkrétní situace asi stala a co bychom se z ní mohly naučit.

💗


K této knížce jsem se dostala teprve nedáno, když mi ji doporučily kamarádky z křesťanského hnutí. Nevím čím mne k sobě kniha na první pohled přivolala, ale dnes jsem za to velice ráda.

Nechci se dotknout naučných knížek, které prohlubují znalosti věřícího člověka, ale pro mne je v této malé knížečce obsaženo všechno, co si o Bohu, jeho vlastnostech i o sobě samotné potřebuji připomínat.

Věřím, že tuto knížku opravdu autorka sepsala s Boží pomocí, protože nevím, jak jinak je možné, že dopisy opravdu dokáží rozehrát srdce a dotknout se místa, které mne nejvíce trápí nebo se mne dotýká.

Zároveň je to i první kniha, na kterou jsem se rozhodla napsat recenzi ještě předtím, než jsem ji celou přečetla. Pro mne je Milovaná princezna, knížkou, která se nedá číst stránku za stránkou, ale lékem, který se vždy otevře na té stránce, kterou zrovna potřebuji k uzdravení ...

Při jejím čtení cítím, že skrz dopisy ke mne opravdu promlouvá můj nebeský Otec, který radí své neposlušné a mnohdy ztracené dcerce. A proto je pro mne tato knížka doslova srdeční záležitostí ...

Myslím si, že tuhle knížku by si měla přečíst každá, ať věřící či nevěřící žena/dívka/princezna, protože jsou v ní obsaženy věty, které každá z nás někdy potřebuje slyšet ...

💗

Bez jakýchkoliv pohybností a rozmýšlení dávám této knížce plný počet, i když si myslí, že i ten je pro ni nedostatečný ...
💛💛💛💛💛


Fotografie: Gimel.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat