Láska po francouzsku

Fiona Valpy - Láska po francouzskuAutor/ka: Fiona Valpy
Název: Láska po francouzsku
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2016
ISBN: 978-80-269-0406-9
Počet stran: 224🍇

"V románu Láska po francouzsku najdete to, co chybí většině dnešních módních knih: opravdovost. Patří k těm, na které budete myslet ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku. Gina ztratí skvělou práci, přítele i část rodiny, a tak se rozhodne pro zbrusu nový začátek. Vymění chladnou šedivou Anglii za slunný francouzský jih, plný barev a skvělého vína. Začne žít v domě na venkově, který zdědila po své milované tetě. Zaskočí ji však různé nečekané situace, při nichž se musí spolehnout na nové přátele. S dírou ve střeše jí pomůže hezký a záhadný zedník. Jak dopadne největší faux-pas? Jdou vůbec překonat rozdíly mezi britskou a francouzskou náturou? Podaří se Gině splnit si svůj francouzský sen o lásce?" (zdroj - Databázeknih.cz)


🍇Láska po francouzsku je první knihou z romantické edice, jejíž autorkou je britská spisovatelka Fiona Valpy. Jedná se o lehký, romantický příběh, který se velice snadno a rychle čte.

Vypravěčkou příběhu je mladá žena Gina, která se přestěhuje do slunné Francie poté, co se jí zhroutí život - ztratí rodinu, práci i přítele. Ve Francii se rozhodne pro studium prestižního vinařského certifikátu Master of wine. Hlavní charakteristikou Finy je myslím odvaha se kterou zvládá všechny obtíže a to včetně sympatického dělníka Cedrica, který jí pomáhá s opravou domu.

Co se dá říci o tomto příběhu? Jedná se o prvotřídní romantický román pro ženy, u něhož je hlavní zápletka i závěr odhadnutelné po několika úvodních stránkách. I když to je asi charakteristika, která spojuje většinu romantických knížek a čtenář s tím chtěj nechtěj musí počítat a tím pádem to nelze považovat ani za nedostatek takového příběhu.

Jistou odlišností jsou krásné popisy přírody vinařské oblasti, kam se Gina přestěhuje. Čtenář se může seznámit i s řadou francouzských tradic a zvyků na venkově v kontrastu se britskými zvyklostmi. A když už se děj odehrává v kraji kvalitního vína, tak autorka čtenáře zavede i ke znalcům tohoto královského moku od kterých se lze mnoho naučit o výrobě a cestě k dokonalému vínu.

Na první pohled může kniha připomínat svým námětem například knihu Láska v Provenci od spisovatelky Bridget Asher nebo Ostrov s vůní čerstvého chleba od Jenny Colgan. Ve všech třech románech se setkáváme s ženami, které přišly o všechno a snaží se najít nový smysl života. Oproti zmíněným knihám je však Láska po francouzsku napsána podstatně pozitivněji a romantičtěji, protože autorčinou hlavní předností je zajímavé vykreslení okolí příběhu.

Knihu bych rozhodně doporučila všem čtenářkám, které mají rády romantické příběhy u který si lze příjemně odpočinout. Zároveň je to román určený pro milovníky Francie a francouzského vína, protože Láska po francouzsku je jedním z nejlepších příběhů z této země, které jsem doposud četla.

🍇


Láska po francouzsku je příběh, ke kterému jsem se dostala především díky nádherné a nápadité obálce. A jako velký klad vnímám, že knížka nemá "jen" povedenou obálku, ale také nádherný příběh. 

Sice musím uznat, že příběh není zcela nejoriginálnější a spíše se zápletkou řadí mezi tuctovější romantické knížky, ale to co ztrácí na originalitě, to dohání na popisech přírody a reálií francouzského venkova.

Nevím čím mne příběh tak oslovil, možná je to zvláštní lehkostí a optimismem se kterým autorka popisuje i nepříliš pozitivní věci, takže na čtenáře zřetelně dýchá příjemné teplo a odpočinková letní atmosféra, což je věc, kterou mám u knížek velice ráda. Navíc je to kniha, která dokáže leccos naučit, třeba o francouzských tradicích nebo výrobě vína, takže dodává příběhu zajímavou přidanou hodnotu.


🍇


Láska po francouzsku je bezpochyby román, který si ve svém žánru romantických příběhů, zaslouží plný počet a vřelé doporučení všem romantickým duším.

💛💛💛💛💛


2 komentáře:

  1. Pěkná recenze, miluju francii, francouzké knihy a romantiku. Tahle kniha je toho evidentě plná. Rozhodně se po ní musím podívat. :))

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Moc děkuji za pochvalu :) knížka rozhodně stojí za přečtení a také její kolegyně od stejné autorky, zvláště pro milovníky Francie, nečetla jsem mnoho knížek, které by tuto zemi dokázali popsat i s přítomnou vůní a chutí :) jsem zvědavá na tvé pocity z ní :)

      Smazat